STEM Ukrainian Education Fesrival-2018

За останні кілька років в Україні різко зросла популярність STEM-освіти – наукового підходу, що об'єднує в собі чотири дисципліни, а саме: Science – природничі науки, Technology – технології,Engineering – технічна творчість, Mathematics – математику.
Сумський обласний  фестиваль STEM-освіти, що відбувся 21.04.2018 в конгрес-центрі  Сумського державного університету, зібрав юних науковців, дослідників і просто зацікавлених осіб. Свої проекти представили винахідники з м.Суми, м.Ромни, м.Глухів.
В рамках фестивалю учасники та відвідувачі змогли поспілкуватися з професіоналами, відвідати виставку STEM-проектів, спробувати себе у ролі STEM-науковців на воркшопах: провести фізичні експерименти, спробувати покерувати автомобільними роботами, покористуватися інноваційними гаджетами, взяти участь у різноманітних майстер-класах та у розіграші сувенірних подарунків, розважитись з аніматором.
КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» виступила співорганізатором цього фестивалю та представила власні STEM-напрацювання: проекти з робототехніки,  з леттерінгу та арт-проект «Костюмована екскурсія».

STEAM-освіта

Гімназійні проекти у Віртуальному STEM-центрі!

Практико-орієнтований краєзнавчий проект «Моє село – моя маленька Батьківщина»

Розробка та створення автономної моделі на основі автомобіля Lamborghini з використанням Arduino

Реконструкція жіночогокостюма середини ХІХ століття

Методика створення пластилінового мультфільму за гуморескою П. Глазового «Кухлик»

Костюмована екскурсія «Ми вам розкажемо про Суми»

01.03.2018 на базі КЗСОР «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей» за участю директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації В.П.Гробової для вчителів природничо-математичних дисциплін Сумської області відбулася презентація сучасної STEM-лабораторії. Учасники зібрання дізналися, як за допомогою сучасного цифрового обладнання можна організувати навчальні наукові експерименти з природничих дисциплін. Зокрема, мова йшла про цифрові лабораторії ізраїльського виробника «Еinstein»™, які дозволяють провести більше 60 лабораторних робіт з фізики, а також зібрати найточніші дані величин, які важко виміряти у звичайних шкільних умовах. У цьому педагоги переконалися, коли спікер провів показовий експеримент з визначення температури у різних зонах вогню та сили тертя. Вчитися новому – завжди корисно!

STEAM-освіта

Дослідницька робота учнів 9-В та 10-Б класів, керівник - Болобан С.М.

Участь ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції  «STEM-освіта: стан впровадження та перспективи розвитку»

STEAM-освіта

23 вересня 2017  року в м.Київ на І Всеукраїнському фестивалі STEM-освіти учні гімназії презентували три міні-проекти STEАM: «Загадковий цукор», що поєднує історію цукроваріння і хімію; «Що спільного між сучасним роботом та старовинним годинником?», у якому історія міста Суми пов`язується із технічними дисциплінами – фізикою і механікою; «Розшифруй свою вишиванку», в якому  поєднались народознавство та інформаційні технології.

STEAM-освіта

Відповідно  до наказу Міністерства освіти і науки України від 17.05.2017 № 708  Сумській обласні гімназії-інтернату для талановитих та творчо обдарованих дітей надано статус експериментального навчального закладу всеукраїнського рівня з упровадження дослідно-експериментальної роботи за темою: «Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр)» на 2017-2021 роки».

До проведення цієї дослідно-експериментальної роботи, що здійснюється під патронатом Національного центру «Мала академія наук України», залучено 15 навчальних закладів із 9 регіонів України та міста Київ.

8 червня 2017 року, відповідно до Програми дослідно-експериментальної роботи, проведено засідання за  результатами І організаційно-підготовчого етапу, у якому взяли участь методист гімназії Юхно Н.І. та методист Сумського ОІППО Дзингель А.О.

Координатор експерименту, начальник відділу STEM-освіти Інституту модернізації змісту освіти Олена Патрикеєва зауважила, що Всеукраїнський віртуальний STEM-центр буде зорієнтований на інтегроване використання науково-освітніх ресурсів в єдиному інформаційному просторі системи освіти України всіма учасниками навчального процесу.

Науковий керівник дослідно-експериментальної роботи, доктор технічних наук, в. о. директора Інституту обдарованої дитини Олександр Стрижак презентував інтерфейс веб-сторінки Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру.

Успішний старт проекту відбувся!

Наказ Міністерства освіти і науки України від17.05.2017 №708 "Про проведення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою "Науково-методичні засади створення та функціонування Всеукраїнського науково-методичного віртуального STEM-центру (ВНМВ STEM-центр" на 2017-2021 роки" [1,34 Mb] (cкачиваний: 15)

Методичні рекомендації щодо впровадження SТЕМ-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України на 2017-2018 навчальний рік [76,5 Kb] (cкачиваний: 29)

План заходів щодо впровадження STEM-освіти в Україні на 2016-2018 роки [558,33 Kb] (cкачиваний: 43)