Методична скарбничка

В рамках упровадження Всеукраїнського експерименту «Теоретико-методичні засади розвитку особистісно-професійних компетентностей педагога в системі післядипломної педагогічної освіти», для викладачів гімназії розпочали роботу виїзні курси підвищення кваліфікації педагогічних кадрів на тему: «Особистісно-професійна компетентність педагога в умовах реформування освіти». Сподіваємося, що учителі запозичать багато корисного для своєї праці, матимуть нагоду ознайомитись з новинками сучасної педагогіки та психології, набудуть нових компетентностей.

Методична скарбничка

19 квітня 2017 року для вчителів української мови та літератури на базі гімназії відбувся обласний семінар-практикум  «Інформаційно-комунікаційні й медіа освітні технології та їх роль у формуванні національно-соціальних компетентностей учнів  у процесі вивчення філологічних дисциплін».

Інформаційно-комунікаційні технології на основі систем телекомунікації (медіа-інформаційні технології) у всьому світі визнані ключовими технологіями ХХІ століття, що на найближчі десятиріччя будуть основними двигунами НТП. Інформатизація освіти є частиною цього глобального процесу.

Світова практика розвитку та використання інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в освіті демонструє тенденцію до зміни традиційних форм організації освітнього процесу в умовах інформаційного суспільства до більш сучасних і зручних, тобто медіа-інформаційних технологій, як одного з сучасних напрямків ІКТ.

Учасники семінару збагатили власний досвід цікавими формами роботи, стали учасниками майстер-класів, тренінгів, мали змогу вільного обговорення актуальної проблематики, освоєння новітніх теоретичних і методологічних аспектів сучасної науки.

Методична скарбничка

Навчання в сучасній школі спрямоване на формування цілісної картини світу шляхом встановлення міжпредметних зв'язків, формування в учнів інформаційної компетенції, формування навичок використання одержаних знань та умінь в житті та в майбутній професії. Як успішно справлятися з потоком інформації, що надходить? Як витрачати на обробку, аналіз і прийняття рішення за отриманою інформацією мінімум часу і сил?

На ці та інші питання шукали відповіді учасники обласного семінару-практикуму «Розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів шляхом використання технології ментальних карт (інтелект-карт, карт розуму, карт знань)  на уроках суспільно-гуманітарного циклу», що відбувся 15 березня 2017 року на базі гімназії.

Технологія Mind Mapping це потужний дидактичний ресурс, зручний інструмент для відображення процесу мислення і структуризації даних у наочній формі. Їх можна використати, щоб фіксувати ті думки та ідеї, які проносяться в голові, коли ви роздумуєте над яким-небудь завданням. І навпаки, вони дозволяють так оформити інформацію, що мозок легко буде її сприймати.

Учасники семінару – вчителі суспільних дисциплін області мали змогу не тільки ознайомитись з технологією Mind Mapping, а й особисто створити ментальну карту.

Методична декада

«Від професійного вчителя – до креативної особистості педагога»

Методична скарбничка

Наказ від 22.02.2016 № 17-ОД Про організацію та роведення методичної декади [109,5 Kb] (cкачиваний: 14)