Бібліотека

У рамках Всеукраїнського Місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя»  учні 8-А та 8-Б  класів відвідали Обласну бібліотеку для дітей та стали учасниками інформаційного брифінгу «У гармонії з собою та світом».

Бібліотека

Портфоліо [1,42 Mb] (cкачиваний: 31)

Бібліотека

«Розумна натхненна книга,нерідко вирішує долю людини»

В.Сухомлинський

Бібліотека гімназії –  інформаційний простір бібліографічної та виховної роботи

Бібліотекар – Скрипка Ніна Миколаївна

Зареєстрованих користувачів – 298

До послуг читачів затишний читальний зал на 32 місця

Відкритий доступ до фонду  художньої, науково-методичної, довідкової літератури та підручників (10696 примірників)

Періодичні видання – 52 найменування

Ксерокс та комп’ютер

Основні функції бібліотеки: освітні, соціальні, інтелектуальні, самоосвітні, культурологічні.

Основні завдання бібліотеки:

виховання людини нової генерації, усебічно розвиненої особистості;

формування інформаційної культури, навичок творчої, пошукової роботи;

розвиток пізнавальної активності та культури читання;

усебічне сприяння підвищенню методичної активності педагога шляхом пропаганди літератури

Бібліотека

У бібліотеці створено систему роботи з обдарованою дитиною, що включає як традиційні, так і інноваційні форми та методи: книговидача, відкритий доступ до фондів, оптимізація роботи щодо збільшення та використання, тематичні довідки, бесіди, надання інформаційної та організаційної допомоги вчителям та вихователям в організації навчально-виховного процесу. Продовжується робота над створенням електронного каталогу, діє  акція «Подаруй книгу бібліотеці».

Партнерство – запорука успіху бібліотеки

На початку навчального року для новоприбулих учнів у бібліотеці проходять «Вересневі зустрічі», де вони мають можливість познайомитися з роботою бібліотеки та бібліотечним фондом через виставки, бібліотечні уроки,  консультації.

Бібліотека

Міні-програма «Акорди творчого єднання» – у співпраці з обласною дитячою бібліотекою ім.М.Островського засобами друкованого слова національної та світової літератури та творів мистецтва, через різні форми та методи бібліотечної роботи  надає читачам додаткові знання з художньої літератури, знайомить з життям яскравих  особистостей.

Разом з учнівським самоврядуванням на базі бібліотеки створено Клуб інтелектуалів «Ерудит», метою якого є розвиток в учнів потреби в знаннях, формування пізнавальної активності, уміння використовувати здобуті знання з метою досягнення та пошуку істини, уміння користуватися науковою та довідковою літературою.

Проект є одним з методів пошуково-дослідницької роботи з обдарованими   дітьми.

Бібліотекою гімназії разом з практичним психологом були започатковані та успішно працюють довготривалі проекти. Для відвідувачів, які бажають поповнити свої знання, діє проект «Світ моїх захоплень». Комплекс заходів надає можливість формувати художні смаки, здатність бачити й відчувати красу,  гармонійно, естетично її оцінювати та використовувати у своїх роботах, знайомитись із творами світового мистецтва.

Профорієнтаційний проект «Гордість гімназії – гордість Сумщини» знайомить з досвідом професійного вибору і життєвого самовизначення батьків, працівників гімназії, випускників. Збагачує досвідом пошуково-дослідницької роботи, сприяє соціальній  активності.

Імпровізований  театр «Відлуння» надає глядачеві шанс за допомогою художнього слова, літературних творів, діалогу однолітків-акторів осмислити своє ставлення до подій, фактів, проблем.Бібліотека

Для користувачів бібліотеки, які цікавляться історією рідного краю, села, родини, разом з учителями історії організовано краєзнавчий проект «Від історії сім’ї,с ела, краю – до літопису Сумщини».Через екскурсії, зустрічі з цікавими людьми, пошуково-дослідницьку роботу учні мають відчути належність до рідної землі історії родини, сформувати переконливість у нетлінності духовних скарбів народу, повагу до батьків та пращурів.

Результатом співпраці з учителями та вихователями є цікаві предметні тижні, успіхи в олімпіадах, презентації книг та журналів, творчі зустрічі, вікторини, літературні свята, ігри патріотів, інформаційні години, диспути, вечори поезії, краєзнавчі екскурси, літературно-художні вернісажі, народознавчі калейдоскопи, літературно-мистецькі портрети, віртуальні круїзи, виставки літератури, мистецькі календарі, кіно-дайджести тощо.