Протипожежне навчання

4 жовтня в м. Суми відбулось протипожежне тренування на випадок виникнення пожежі або іншої надзвичайної події на об’єкті з масовим нічним перебуванням людей - на базі комунального закладу обласної ради «Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей». Організувала захід адміністрація закладу при методичній та практичній підтримці міськвідділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області.
У гімназії інтернатного типу навчаються понад 280 дітей зі всієї області, з них 245 - проживають у гуртожитку та цілодобово перебувають у навчальному закладі. «Такі тренування у гімназії відбуваються тричі на рік – на початку, у середині, наприкінці навчального року та, у зв’язку із трагічними подіями у м. Одеса, цього року було вирішено провести їх ще й у темну пору доби. Ні педагогічний склад, ні технічні працівники, ні самі діти не були повідомлені про сьогоднішній захід. Для них ця ситуація буде максимально наближеною до реальної», - зазначила директор гімназії-інтернату Інеса Пєсоцька.
Вдень у навчальному закладі вже провели відпрацювання з евакуації людей з їдальні, а тому після занять увечері учні спокійно відпочивали та готувалися до нового навчального дня, а персонал займався службовими питаннями. Раптом через мегафон пролунало повідомлення про навчальну «тривогу». Вихователі організували евакуацію дітей із гуртожитку через головний та запасні виходи у безпечне місце на подвір’я гімназії, де була проведена перевірка за списками евакуйованих учнів.
У цей час на місце виклику прибув черговий караул 3-ї державної пожежно-рятувальної частини. Рятувальники оперативно провели бойове розгортання та ліквідували умовне загоряння.
Під час виникнення пожежі, окрім сповіщення та організації евакуації людей із небезпечної зони, також вкрай важливі і першочергові дії з приборкання полум’я на початковій стадії за допомогою первинних засобів пожежогасіння. А тому фахівці Служби порятунку ознайомили педагогів та учнів з правилами користування вогнегасниками та продемонстрували їх у дії. Кожен бажаючий зміг і сам спробувати ліквідувати умовну пожежу.
«Проведені сьогодні заходи, а головне – їх раптовість та умови, наближені до реальних, дозволять проаналізувати, де ще потрібно попрацювати, щоб максимально забезпечити безпеку життя і здоров’я наших вихованців», - підсумувала директор гімназії-інтернату Інеса Пєсоцька.

Протипожежне навчання