» » Учнівська конференція – «Альтернативні джерела енергії: принципи дії, вплив на довкілля та перспективи використання»

Дискусії навколо проблеми форм організації освітнього процесу в школі не стихають на сторінках педагогічної літератури. І це не випадково. Але не підлягає сумніву той факт, що необхідною умовою формування компетентностей є діяльнісна спрямованість навчання, яка передбачає постійне включення учнів до різних видів педагогічно доцільної активної навчально-пізнавальної діяльності, а також практична його спрямованість.

Урок-конференція на тему «Альтернативні джерела енергії: принципи дії, вплив на довкілля та перспективи використання». Саме так розпочався новий робочий тиждень в 11-Г класі.

Майбутнє – за альтернативними джерелами енергії, бо вони майже безплатні, безпечні і не пов'язані із шкідливими викидами. Ще одна перевага –автономність, відсутність необхідності передавати енергію на великі відстані, що супроводжується її великими втратами та забрудненням довкілля, наприклад електромагнітним при транспортуванні електроенергії високої напруги. Проблема альтернативних джерел енергії особливо актуальна на фоні повідомлень про те, що запаси нафти, газу будуть вичерпані через 30-50 років, вугілля – через 200-300 років. Енергетичні джерела – основа незалежності будь-якої держави. Це особливо актуально для України, промисловість якої витрачає в 4-5 разів більше енергії, ніж будь-яка країна Європи, що робить продукцію не конкурентоспроможності. Враховуючи низькі запаси природного газу в Україні, економне використання електроенергії та впровадження альтернативних джерел енергії неактуальні.

Ось те, про що говорили учасники конференції. А ще ноу-хау від гімназистів –  проект «АДЕ для гімназії» (модернізація системи опалення).

Між учасниками конференції відбувся жвавий діалог, було безліч питань та дискусій, в яких приймали участь не тільки учні, а й викладачі. Кожен доповідач намагався найкраще презентувати свій вид альтернативної енергії: вітра, сонця, хвиль, геотермальних джерел.

Дякуємо всім учасникам конференції, бажаємо успіхів в досягнутому та і надалі впроваджувати свої ідеї в майбутньому.

Учнівська конференція – «Альтернативні джерела енергії:  принципи дії, вплив на довкілля та перспективи використання»